PROJEKT: ZAWODOWA REAKTYWACJA
Całkowita wartość Projektu 31 755 644,36 zł
Wkład Europejskiego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji 29 961 544,36 zł
#FUNDUSZEUE #FUNDUSZEEUROPEJSKIE
- Opis projektu
Projekt przyczynia się do łagodzenia skutków transformacji, wpływających na społeczeństwo, zatrudnienie, gospodarkę i środowisko, a zmierzających w kierunku osiągnięcia celów Unii na rok 2030 w dziedzinie energii i klimatu oraz w kierunku neutralnej dla klimatu gospodarki Unii do roku 2050 w oparciu o porozumienie paryskie.
- Grupa docelowa
Wsparciem w ramach projektu zostanie objętych 2 330 osób fizycznych (dorosłych), które uczą się lub pracują, lub zamieszkują w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego na Obszarze Transformacji (OT) i z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności, kompetencje lub nabyć kwalifikacje (w szczególności osoby w niekorzystnej sytuacji). Osoby dorosłe, które są zatrudnione i jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą nie zostaną objęte wsparciem w projekcie.
W grupie docelowej znajdzie się:
- min. 15% kobiet;
- min. 35% pracowników sektora górniczego, energetycznego i okołogórniczego.
Obszar Transformacji woj. łódzkiego to obszar 35 gmin:
m. Bełchatów, gmina Bełchatów, gmina Drużbice, gmina Kleszczów, gmina Kluki, gmina Rusiec, gmina Szczerców, gmina Zelów, gmina Działoszyn, gmina Kiełczygłów, gmina Nowa Brzeźnica, gmina Pajęczno, gmina Rząśnia, gmina Siemkowice, gmina Strzelce Wielkie, gmina Sulmierzyce, gmina Gorzkowice, gmina Rozprza, gmina Wola Krzysztoporska, gmina Złoczew, gmina Dobryszyce, gmina Gomunice, gmina Kamieńsk, gmina Lgota Wielka, gmina Ładzice, m. Radomsko, gmina Radomsko, gmina Czarnożyły, gmina Konopnica, gmina Osjaków, gmina Ostrówek, gmina Wieluń, gmina Wierzchlas, gmina Widawa, m. Piotrków Trybunalski.
- Cele projektu
Celem projektu jest objęcie 2330 osób dorosłych z Obszaru Transformacji województwa łódzkiego usługami rozwojowymi. Realizacja usług rozwojowych dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych odbywać się będzie w oparciu o system bonowy dla osób dorosłych, które z własnej inicjatywy chcą podnieść umiejętności, kompetencje lub nabyć kwalifikacje.
- Zadania:
1. Stworzenie i utrzymanie systemu informatycznego obsługi i rozliczania bonów rozwojowych.
Zadanie ma na celu m.in. utworzenie elektronicznego systemu bonowego - Systemu Obsługi Bonów Rozwojowych Online.
2. Doradztwo zawodowe.
Zadanie ma na celu m.in. opracowanie elektronicznej platformy do wykonywania Bilansu Kompetencji, który uzupełniany będzie przez uczestnika, a weryfikowany przez doradcę zawodowego (np. celem pogłębienia bilansu, czy wyjaśnienia ew. niejasności).
3. Konsultacje usług rozwojowych.
Zadaniem konsultantów będzie m.in. prowadzenie spotkań, rozmów z potencjalnymi jak i uczestnikami, instruowanie ich, zachowanie kompleksowości wsparcia.
4. Usługi rozwojowe.
Zadanie polega m.in. na dystrybucji środków w ramach PSF WŁ z wykorzystaniem systemu bonowego: realizacji i rozliczeń (w tym wkładu własnego) usług rozwojowych zgodnie w regulaminem projektu.
5. Kontrole usług rozwojowych.
Zadaniem kontrolerów będzie m.in. kontrola w miejscu realizacji usługi rozwojowej (wizyta monitoringowa, której celem jest sprawdzenie faktycznego dostarczenia usługi rozwojowej i jej zgodności ze standardami określonymi m.in. w Karcie usługi
Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie zawodowareaktywacja.pl